Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu olarak düzenlediğimiz Bayramlaşma
facebook adresimiz
Bakanımız Federasyonumuza ziyarete gelecek
     Hakkımızda

 

           Erzurum kültürünü Bursada yaşatmak ve buradaki kültürlerle kaynaştırmak amacıyla başta il derneği daha sonrada sayıları 38′e ulaşan ilçe ve köy dernekleri ile 12 mart 2004 tarihinde birleşerek   BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU’nu (bedfe) kurmuşlardır. Hepsinin ortak amacı bursayı kendilerine yaşam mekanı seçen hemşehrilerimizin Bursanın yaşanabilir bir kent olabilmesi için üzerlerine düşen görevi daha koordineli bir şekilde yerine getirmektir.


          2012 yılında kısa adı bedfe olarak bilinen  BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU 59 derneğe ulaşmış tüm dadaşlar bir beden tek yürek olmuştur.


          BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU olarak kuruluşumuzdan bu yana yaptığımız çalışmalarda öncelikle İnegölden Mustafakemalpaşa’ya, Orhangazi’den Orhaneliye hemşehrilerimizin birbiriyle tanışmaları ve kaynaşmalarını, sonrada yaşadıkları bölgedeki  diğer yöre insanlarıyla olan ilişkilerini güçlenmeye çalıştık. Ayrıca federasyonumuz 12 Mart Erzurumun kurtuluşu; 23 temmuz kongre yıldönümü kutlamaları; 13 Agustos tiyatro ve  çadır etkinlikleri; 25-26 haziran piknik ve cirit etkinliklerini sürdürmektedir.


           BURSA ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU (BEDFE) 2012 yılında 59 dernek ve 30 kişilik bir yönetimle bu yola baş koymuş olarak yoluna devam etmektedir.

 
 
 
 
SMS BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
Federasyonumuzun SMS ile bilgilendirme sistemine kayıt olarak tüm duyuru ve bilgilendirmelerden ücretsiz olarak haberdar olabilirsiniz.
 
  TEŞEKKÜRLERİMİZLE
bedfe       bedfe       bedfe